Belső oldali hőszigetelés INHEMIWA-rendszerrel +36/309663268

INHEMIWA – belső oldali hőszigetelő lapok
biztos és tartós megoldás

Minden esetben tervezni kell! 

Belső oldali hőszigetelés utólagos beépítéssel

Tervezés, tanácsadás, árajánlat: Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát. és/vagy +36309663268

(Avagy válasz a kételkedőknek …)

Nincs ember, aki ne érezné a bőrén és a pénztárcáján a megfelelő mértékű és kialakítású szigetelés szükségességét. A fűtési költségek emelkednek, a fűtőanyagok árai az egekbe szöknek, a korszerű, megújuló energiákat hasznosító berendezések ára még mindig nem fizethető meg a szélesebb tömegeknek.  Lassan mindenki megértette, a legolcsóbb energia az, amit fel sem használnak. Talán ma még utópiának hangzik, de megszületett a döntés, 2020. végére minden új épületet zéró energiafogyasztásúnak kell kialakítani. Egyértelművé vált a szigetelés fontossága. Mi van azonban akkor, ha olyan épületben lakunk, amit nem lehet a külső oldalról szigetelni?

Tény, hogy a tervezéskor, majd a megépülés után is, utólag is, a legegyszerűbb, és a legkockázatmentesebb megoldás, ha a külső tér felől szigetelünk, azaz télikabátba öltöztetjük az épületet.  (Hogy ennek is vannak buktatói, azt most nem elemzem.)

A nem szigetelt épületnél az  energia jelentős része, kb. 55%-a  a tetőn és az oldalfalakon át távozik. A cél az, hogy ezt megelőzzük, tehát szigeteljük a külső térrel határolt falakat, illetve a padlás- és pincefödémet.

Számtalan esetben nem megoldható ezeknek a szerkezeteknek a külső oldali szigetelése. Műemlékvédelem alatt levő épületnél, ahol nem szabad a homlokzatot átalakítani, nincs is más megoldás. Társasházaknál, amikor a lakók nagy része nem akar szigetelni, nincs anyagi forrás a korszerűsítésre, egyedi kivitelezésre van szükség.  Szigeteletlen épületnél, ahol nem tanácsos lezárni a külső falakat, szintén kell találni lehetőséget a hőszigetelésre. Ez csupán néhány példa, amikor ki kell jelenteni a belső oldali szigetelésről, hogy nélkülözhetetlen. A problémákat pedig meg kell oldani.

Ma már több használható megoldást kidolgoztak, és a már megépített szerkezeteket több éve vizsgálták. A gyakorlati tapasztalatok, a mérések és számítások alapján egyértelműen kiderült, hogy változtatni kell a szemléleten, a megfelelő termékeket a megfelelően kidolgozott és alkalmazott technológiával  a belső oldali szigetelés működik. Természetesen csak megfelelő tervezéssel, csomóponti kialakítással, a nyílászárók megfelelő elhelyezésével. Az ablakokat a hőhíd elkerülése érdekében ajánlatos a belső sík irányába beépíteni.

A  jelenleg kapható technológiák közül a legegyszerűbben beépíthető, legkedvezőbb árfekvésű termék egy magyar tudós találmánya, az INHEMIWA-panelből kialakított rendszer. A panelek a legjobb minőségű formahabosított polisztirolból és kézzel, nagy pontossággal beillesztett, ellenőrzött minőségű ragasztóval rögzített kettős hőtükörrel készülnek. A magyar gyártó a panel minden egyes alapanyagát gondosan válogatja ki, a legszigorúbb szabványoknak, elvárásoknak megfelelő termékeket. A cél  az, hogy időtálló, korszerű megoldást kínáljon a sokszor szinte lehetetlennek tűnő feladatokhoz.

Az INHEMIWA  hőszigetelő rendszer előnyei:

 Hol tudjuk felhasználni?

Néhány ötletet adunk, ahol szinte csak ezzel a termékkel lehet megoldani a szigetelést. Ezeken kívül más területen is alkalmazható, bármiféle szigetelési probléma merül fel, forduljanak a gyártóhoz, jó felkészült szakemberek segítenek megoldást találni.

Nézzük tehát sorra:

·         A régi építésű, családi vagy ikerházak falait és tetőszerkezetet szigetelhetjük, a télen lehűlő falak hideg kisugárzását, illetve a fullasztó nyári meleg levegő bejutását csökkenthetjük minimálisra az INHEMIWA beltéri hőszigeteléssel. Sok esetben a házat a telekhatárra építik, ilyenkor nehéz a homlokzat megközelítése. A nincs jó kapcsolat a szomszéddal, az akár el is lehetetleníti a korszerűsítést. A belső oldali szigetelés esetén nem függünk ettől a jószomszédtól. Ma már előírás a megfelelő vastagságú hőszigetelés. Nem is olyan régen elégséges volt a tetőtérben a szarufák kitöltése, ami nem volt több 8 cm-nél. (Az átszellőzés szükségessége miatt nem is lehetett teljesen kitölteni a szarufákat.) A jelenlegi szabványok szerint a tető szigetelésének legalább 18-20 cm vastagságúnak kellene lenni. Továbbá gondot jelent az is, hogy a szarufa hőhídként működik. Ha megnézzük télen a hóolvadást, pontosan láthatjuk a szarufák helyét. Ezért a szarufák alatt is meg kell oldani a szigetelést. Mi sem jelent jobb megoldás, mint az INHEMIWA-panel. A tetőtéri szigeteléseknél gyakori hiba, hogy nem védik megfelelően a szálas szigetelő anyagokat, hiányos a párazárás. Az INHEMIWA-rendszerrel akár hőtechnikai, akár páratechnikai szempontból tökéletes, penészmentes, meleg és csendes megoldást nyerünk.

·       Nagyon sok problémát jelentenek a régi lapostetők. Szinte lehetetlen a tökéletes vízszigetelés, ezáltal a régi hőszigetelő anyagok megtelnek vízzel, a szigetelő hatás minimálisra csökken. Sok esetben a felújításkor is csak a vízszigetelés javítására van pénz. A felső lakó viszont szenved a téli hidegtől (a meleg 30%-a a födémen keresztül távozik), továbbá szenved a nyári kánikulától. Sok esetben ez még sokkal kellemetlenebb. A belső oldali hőszigetelés esetében a lapostetős épületeknél nem kell az egész tetőt szétszedni, a teljes rétegrendet kicserélni. Az INHEMIWA-panelek beszerelésével egyszerűen meg tudjuk oldani az utólagos hőszigetelést. Természetesen nagy odafigyeléssel kell megtervezni a kialakítást, gondos tervezés előzze meg a beépítést, nehogy hőhíd keletkezzen.

·      Tetőtér-beépítésnél nem kell eltávolítani a tetőcserepeket, palát vagy egyéb burkolóanyagokat, a lakótér oldala felől építjük be az INHEMIWA-paneleket. Így minimális bontásra van csak szükség. Akár a belső burkolat is bent maradhat. Minden esetben győződjünk meg arról, hogy nincs ázás, nincsenek penészfoltok.

·         Ha a lakásban van penészes, nedves, esetleg repedezett fal - a penész és a nem szilárd vakolatdarabok eltávolítása, a fal teljes kiszáradása után - az INHEMIWA beltéri hőszigeteléssel meggátoljuk a további páralecsapódást. A páradiffúzió megszűnik, a harmatponthoz nem ér el a pára, ezáltal kiküszöböljük a sókivirágzást és a penészesedést.

Mint már a cikkben többször, újra felhívom a figyelmet arra, hogy a penészt minden esetben el kell távolítani, esetleg a lakóteret is érdemes ún. ködölővel fertőtleníteni.

A belső oldali hőszigetelés esetében – akár pl. a passzívházaknál – gondoskodni kell a megfelelő szellőztetésről.

Néhány műszaki adat, ami segíthet az összehasonlításban, tervezésben:

A különböző minőségű falfelületek hőszigeteléséhez más és más kivitelezési technológiát javaslunk

A rendszerről általában tudni kell, hogy

Az INHEMIWA hőszigetelő panelt kizárólag beltéri hőszigetelésre fejlesztették ki, tehát külső oldali hőszigetelésre nem alkalmazható. 

Beltéri hőszigetelés esetén, csak a külső térrel határos falakat és a mennyezetet kell leszigetelni, a hőhidak kialakulásának veszélyét figyelembe véve.  Amint az említettünk, a szigetelés beépítése egyszerű feladat, a leírásunk alapján akár egy festő, akár egy gipszkarton szerelő, akár egy ügyesebb kezű laikus is el tudja végezni, de a tervezést bízzák szakemberre. Ha mégis a saját ötletek alapján szeretnék megvalósítani, kérjék ki a gyártó véleményét.

Belső oldali hőszigetelés után nem ajánlott a falakat külső oldali, párazáró hőszigeteléssel is ellátni. A falaknak szükségük van az átszellőzésre. Amennyiben már van az épületen egy hőszigetelő rendszer, pl. Dryvit-rendszer, kérje ki a gyártó tanácsát.

Vásárláskor a gyártó vagy a forgalmazó a vevőt a beépítés körülményeinek megfelelő tanácsokkal, pontos beépítési útmutatóval látja el. Igény esetén a szükséges kiegészítő anyagokat is rendszerelemként leszállítja.

Ami pedig a lényeg, a siker garantált.

Vajda Blandina építész, szaktanácsadó

Ez az e-mail-cím a szpemrobotok elleni védelem alatt áll. Megtekintéséhez engedélyeznie kell a JavaScript használatát.